KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17144564
nr 1714 4564
Woldemar Tank
(1903-1997), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1948. Olja på duk, 46x66 cm, yttermått inklusive ram: 63x84
Woldemar Tank, svensk målare född 1903, död 1997.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 28 juli 2025
kl 18:03:10
3.200 kr
3.200 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
4.000 kr